Podczas tego programu drużyny zbudują maszyny oblężnicze w postaci katapult, a następnie sprawdzą ich działanie! Na rozgrzewkę – każda drużyna będzie miała za zadnie wykonać miniaturową, ale wierną replikę katapulty zaprojektowanej przez samego Leonarda Da Vinci. Na tym etapie rozgrzejemy się także fizycznie ponieważ drużyny będą miały za zadanie miotać piłeczkami do celu.
Kolejnym etapem będzie zdobycie planów konstrukcyjnych oraz elementów dużych machin oblężniczych i następnie wybudowanie ich!
Uwaga, pojawią się przeszkody! Gdyż istotne części maszyn zostały przemieszane w różnych drużynach i trzeba będzie negocjować by skompletować cały zestaw! Może zabraknąć też funduszy (Talarów) na zakup i wymianę części maszyn i trzeba będzie wykazać się umiejętnościami handlowymi, a do tego rozwiązywać zadania logiczne oraz brać udział w aktywnościach ruchowych.
Na koniec zbudujemy mur, odpowiednio pomalujemy i oznaczymy jego cegły nadając symboliczne hasła, a następnie działając wspólnie z pozostałymi teamami zburzymy go używając po kolei naszych maszyn oblężniczych!

DO BOJU DRUŻYNY!

ILOŚĆ OSÓB: 150
(OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ)